Montaż przydomowych zbiorników na gaz płynny

montaż przydomowych zbiorników na gaz płynny

Montaż przydomowych zbiorników na gaz płynny

Wybranie ogrzewania gazowego wiąże się z koniecznością wyboru m.in. między podłączeniem do sieci gazowej a zakupem własnego zbiornika. W sytuacji wyboru pierwszej z tych opcji, poza kwestią podpięcia do sieci gazowej i odpowiedniego montażu oraz regulacji całej instalacji nie musimy nic robić, jednak w sytuacji kiedy decydujemy się na zakup własnego zbiornik należy zastanowić się m.in. nad jego umiejscowieniem, czy będzie to zbiornik na gaz płynny naziemny czy podziemny oraz jaką pojemność nasz zbiornik powinien posiadać.

Zbiornik naziemny czy podziemny?

Jak już wiemy główny podział zbiorników jest na zbiorniki naziemne i podziemne. Wybierając zbiornik podziemny bezsprzecznie zyskujemy na estetyce naszego otoczenia, oraz zachowujemy miejsce na powierzchni, ale tracimy na dostępie do zbiornika, co w przypadku konieczności dokonania rewizji - która jest przez prawo wymagana raz na 10 lat, mocno utrudnia sprawę.
Zbiorniki naziemne są mniej problemowe w rewizjach i umożliwiają lepszą kontrolę naszego zbiornika, ponad to są tańsze w montażu oraz późniejszej eksploatacji, lecz niewyglądają estetycznie i zajmują pewną przestrzeń naszego placu/podwórka.

Zbiornik na gaz płynny a prawo

Przed instalacją zbiornika na gaz płynny, należy zapoznać się z regulacjami prawnymi w kwestii zbiorników gazowych które precyzyjnie określają odległości minimalne oraz rodzaje paliw jakie mogą być przechowywane w w/w typach zbiorników.

Istosnym aspektem przy wyborze między naziemnym a podziemnym zbiornikiem jest paliwo jakie będzie przez nas używane. Polskie prawo reguluje te kwestie w bardzo jasny sposób i w przypadku propanu nakazuje przechowywanie go w zbiorniku naziemnym natomiast w przypadku propan-butanu należy posiadać zbiornik podziemny.

Kolejnym ważnym wymogiem są odległości minimalne, które przyjmują następujące wartości dla danych typów:

Zbiornik naziemny
- od domu mieszkalnego – 3 m (dla wolno stojącej ściany o odporności ogniowej min. RE 120 – 1,5 m)
- od budynku magazynowego lub produkcyjnego – 3 m
- od granicy z sąsiadem – 1,5 m
-od rowów, studzienek i wpustów kanalizacyjnych – 5 m

Zbiornik podziemny
- od budynku mieszkalnego, magazynowego i produkcyjnego – 1 m - od granicy działki – 0,5 m - od rowów, wpustów kanalizacyjnych i studzienek – 5 m

Nasi specjaliści pomogą wybrać dla Twojego domu lub firmy, odpowiedni kocioł gazowy i postarają się odpowiedzieć na każde z nutrujących was pytań.

Zapraszamy do kontaktu
biuro@ogrzewanie-gazowe.com
Tel.:+48 536 860 734



Ogrzewanie gazowe woj. Łódzkie



Ekonomiczny

Ekologiczny

Czysty

Zautomatyzowany

Sterowalny

Wydajny

Jesteś zainteresowany ogrzewaniem gazowym lub masz jakieś pytania?

Witryna obsługiwana przez ASMARKETINGU.COM